wypożyczalnia przez internet Poznań

Wypożyczalnia aut jako alternatywa do leasingu i kupna

Wypożyczenie auta jest ciekawą alternatywą dla innych rozwiązań pozwalających na nabycie auta. Skutecznie pozwoli ono zastąpić kupno auta lub wzięcie leasingu. Jakie plusy niesie ze sobą wynajem samochodu? Dlaczego warto się na nie zdecydować i w jakich okolicznościach sprawdzi się ono najlepiej? Poniżej najważniejsze odpowiedzi dotyczące wynajmu auta.

Wypożyczalnia auta – na czym to polega?

Obecne na rynku rozwiązania dają naprawdę szerokie możliwości. Wypożyczalnie aut oferują wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Ten pierwszy dotyczy głównie wyjazdów na wakacje, w podróże służbowe. Krótko mówiąc, to wynajem, który sprawdzi się wtedy, gdy samochód jest potrzebny na kilka dni lub tygodni. Z kolei wynajem długoterminowy wygląda zupełnie inaczej. Samochód jest wówczas użytkowany przez kilka miesięcy, rok, albo nawet dłużej. W zależności od potrzeb wynajmującego oraz umowy zawartej z wypożyczalnią.

Jak łatwo się domyślić długoterminowy wynajem auta może być idealną alternatywą dla osób, które nie chcą kupować swojego auta, a także nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na leasing.

Wynajem auta a leasing i kupno

Jak wiadomo, podstawową różnicą pomiędzy kupnem a wynajmem auta jest oczywiście fakt, że auto kupione staje się własnością użytkownika. Tym samym ponosi on wszystkie koszty związane z eksploatacją auta i jego ubezpieczeniem, ale jednocześnie nabywa auto – może je zbyć, kiedy chce. Jednak nie można zapomnieć, że wartość auta spada dosyć szybko, w związku z tym może okazać się, że inwestycja w auto nie będzie współmierna z korzyściami z niej. Z kolei leasing wiąże się z koniecznością zawarcia umowy leasingu i płaceniu rat leasingowych. Dlatego jest on o wiele mniej elastyczny niż wynajem.

Wynika to z faktu, że wynajmujący auto nie jest tak zobowiązany w przypadku wynajmu, jak w przypadku umowy. Dzięki temu może on zrezygnować z wynajmu albo wynająć inne auto. Podsumowując, idealnie wynajęcie auta sprawdzi się idealnie w sytuacji, kiedy chcemy zapewnić sobie elastyczność i nie chcemy zainwestować dużo w zakup auta.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu?

Wynajem samochodu to decyzja, która nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Trzeba ją poprzedzić dokładną analizą swoich potrzeb oraz oferty wypożyczalni aut. Najpierw trzeba się zastanowić, jakie auto chcemy wynająć i oferty na podobne modele sprawdzić w różnych wypożyczalniach. Porównując dostępne na rynku rozwiązania, należy zwrócić uwagę na:

  • zakres usług, jaki zawiera się w kwocie wynajmu, np. czy obejmuje on serwisowanie, wymianę opon, ubezpieczenie i inne koszta związane z eksploatacją auta,
  • stan samochodu, jaki jest oferowany do wynajmu,
  • sposób płacenia za wynajem,
  • opłaty wstępne oraz towarzyszące opłacie na wynajem,
  • koszty, jakie poniesie wynajmujący w przypadku szkód, wypadku itp.,
  • czas trwania umowy i warunki związane z odstąpieniem od niej,
  • dodatkowe korzyści towarzyszące wynajmowaniu auta, bonusy na wynajem kolejnych aut itp.

Mobilność i łatwy kontakt

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni aut, warto sprawdzić możliwości kontaktowania się z firmą oraz dostępność usług. Wypożyczalnia samochodów przez internet znacznie to ułatwi. Można zarezerwować auto w domu, a następnie tylko odebrać je z wypożyczalni. Zmniejszy to ilość formalności oraz znacznie ułatwi wynajęcie auta.

Ponadto przyda się także stały kontakt z przedstawicielem wypożyczalni, który pomoże w razie sytuacji kryzysowych, problemów z autem oraz nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

wypożyczalnia samochodów bez limitu
Pierwsza wizyta w wypożyczalni samochodów – co należy wiedzieć?
Poprzedni post
audi rsq3 wypożyczalnia samochodów poznań
AUDI RSQ3 – 400KM – nowe auto w naszej wypożyczalni
Następny post
  1. Witek says:

    Interesujący wpis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *