wypożyczalnia samochodów bez limitu

Pierwsza wizyta w wypożyczalni samochodów – co należy wiedzieć?

Wynajem samochodów cieszy się coraz większą popularnością. Na rozwiązanie to decydują się zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. W każdym przypadku można czerpać liczne korzyści. Zalet korzystania z usług wypożyczalni pojazdów jest mnóstwo. Możliwe jest podróżowanie dowolnej marki autem przez określony okres i to bez ponoszenia kosztów eksploatacyjnych typu serwis, przegląd, wymiana ogumienia czy wykupienie ubezpieczenia. Wynajem samochodu jest opcją dla osób ceniących sobie komfort, wygodę i oszczędność.

Co należy wiedzieć, decydując się na wynajęcie samochodu z wypożyczalni?

Z usług wypożyczalni samochodowych korzystamy zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Każdego roku pojawiają się nowe wypożyczalnie, a ich oferta jest cały czas wzbogacona o nowe modele pojazdów. Przy tak bogatym i różnorodnym asortymencie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Do wyboru mamy auta kompaktowe, sportowe czy nawet luksusowe. Przebierać można w samochodach osobowych i dostawczych. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na wynajem krótki- lub długoterminowy. Z rozwiązania tego może korzystać każdy, kto spełnia ogólne warunki wynajmu pojazdu.

Konieczne jest posiadanie prawa jazdy, odpowiedniego wieku i stażu, wypuklej karty kredytowej lub debetowej i oczywiście dokumentu tożsamości. Należy mieć na uwadze to, aby na karcie płatniczej widniało to samo nazwisko co kierowcy chcącego wypożyczyć auto. W zależności od wypożyczalni wiek kierowcy i jego doświadczenie mogą być inne. Niektóre firmy nie wypożyczają pojazdów młodym i niedoświadczonym kierowcom – poniżej 25 roku życia i ze stażem krótszym niż trzy lata. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia, więc trzeba sprawdzić wcześniej na stronie wypożyczalni lub dopytać telefonicznie.

Na cenę wynajmu samochodu ma duży wpływ to, jakiej jest on klasy i na jak okres chcemy go wypożyczyć. Zasada jest taka, że im dłuższy okres wynajmu, tym cena jest niższa. Przy długoterminowym wynajmie można też wynegocjować atrakcyjniejszą cenę. W kosztach wynajmu zawarta jest też kaucja zwrotna. Jej wysokość zależy od marki i modelu pojazdu. Jeśli zwrócone auto nie będzie uszkodzone, kaucja pojawia się z powrotem na koncie klienta. Można ją wpłacić gotówką lub przelewem. Inną opcją jest zablokowanie na koncie karty kredytowej.

Rezerwacji auta można dokonać telefonicznie lub online, za pośrednictwem strony internetowej wypożyczalni. Wymaga to podania danych osobowych i teleadresowych, modelu pojazdu, terminu wynajmu, miejsca i godziny odbioru samochodu. Zaznaczyć trzeba też to, czy wynajętym autem mamy zamiar podróżować poza granicami kraju i gdzie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z wypożyczalnią pojazdów podpisuje się umowę, z której warunkami trzeba się dokładnie zapoznać. Muszą znaleźć się w niej informacje dotyczące marki, modelu, VIN i numeru rejestracyjnego auta. Dopytać należy też o wszystkie szczegóły. Najlepsza będzie wypożyczalnia samochodów bez limitu kilometrów, jeśli mamy do przejechania długą trasę.

Warto też oszukać informacji na temat limitów czy ich braku odnośnie poziomu benzyny w baku. Znaczenie mają też dodatkowe udogodnienia i funkcjonalności. Chodzi tutaj o akcesoria, których nie ma w standardowym wyposażeniu auta typu fotelik czy nawigacja. Samochód przed wypożyczeniem trzeba sprawdzić od strony technicznej, czy wszystko jest sprawne.

Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemności i dodatkowych opłat, obowiązkowo trzeba oddać samochód w ustalonym terminie. Należy też sprawdzić, czy można zwrócić go w innym punkcie, niż został wypożyczony.

Test samochodów Land Rover / Jaguar na BDC
Poprzedni post
wypożyczalnia przez internet Poznań
Wypożyczalnia aut jako alternatywa do leasingu i kupna
Następny post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *