wypożyczalnia korona wirus

Easymotion vs koronawirus – jak dbamy o higienę w naszych samochodach?

Z jednej strony obawa przed chorobą, z drugiej chęć normalnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz doświadczania przyjemności, która wynika z luksusowej jazdy. Wypożyczanie samochodów w dobie koronawirusa może być bezpieczne, szczególnie dzięki pracownikom wypożyczalni, którzy potrafili znaleźć szereg rozwiązań, które chronią swoich klientów.

Jak wypożyczalnia samochodów na dni funkcjonuje w dobie pandemii?

O ile do niedawna wypożyczenie samochodu na okres kilku dni miało zaspokajać potrzeby estetyczne naszych klientów lub pomagać im w chwilach, kiedy własny samochód był oddany do naprawy, o tyle pandemia koronawirusa spowodowała, że kluczowym elementem, decydującym o skorzystaniu z oferty wypożyczalni samochodów jest bezpieczeństwo.

Wypożyczalnia samochodów na dni dotychczas oferowała klientom radość, wynikającą z jazdy samochodami najwyższej klasy. Dziś jednak wiadomo, że luksusem, który może zaoferować tego typu firma, jest zdrowie klientów, którzy chcą skorzystać z jazdy wypożyczonym samochodem.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał wytyczne, które wyszczególniają sposoby właściwej dezynfekcji samochodów wypożyczanych, ale własne doświadczenie i wiedza pozwalają nam na stosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych. O czym dokładnie mowa?

Higiena punktów “newralgicznych”

Bez względu na to, czy wypożyczony samochód ma służyć odbyciu podróży służbowej, przemieszczaniu się w obrębie miejsca zamieszkania lub zrealizowaniu marzenia pary młodej o jeździe z Kościoła na salę weselną luksusowym samochodem, pojazd musi zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo. W dobie panującego koronawirusa dezynfekcja samochodu jest stawiana na równo z jego sprawnością techniczną.

Profesjonalna wypożyczalnia samochodów na dni, chcąc w pełni dbać o zdrowie swoich klientów, skupia się na cyklicznej dezynfekcji pojazdów, a w szczególności miejsc, które należą do grupy “podwyższonego ryzyka nosicielstwa wirusów”, czyli:

 • klamki zewnętrzne i wewnętrzne,
 • kierownica,
 • dźwignia zmiany biegów,
 • manetki kierunkowskazów i wycieraczek,
 • dźwignia hamulca ręcznego,
 • ekran multimedialny lub radio,
 • przyciski sterujące szybami,
 • konsola nawigacyjna i sterująca (klimatyzacja, tempomat itp.)

Zasady higieny podczas pandemii

Można doświadczać radości z prowadzenia luksusowych samochodów lub korzystać z nich jako środka tymczasowej lokomocji w życiu codziennym i być przekonanym o bezpieczeństwie, które wynika z codziennej higieny, jaką zespół wypożyczalni wkłada w dezynfekcję samochodów.

Jakie kroki są dodatkowo wdrożone w zachowanie higieny pojazdów podczas pandemii?

 1. Każdorazowo po zwrocie samochodu przez klienta, przedmiot poddawany jest dokładnej dezynfekcji. Co to znaczy? Starannemu i szczegółowemu czyszczeniu środkami chemicznymi podlegają miejsca “newralgiczne”, czyli takie, z którymi klient na pewno miał kontakt przez dłonie.
 2. Cyklicznej konserwacji podlegają układy klimatyzacji i ogrzewania, w których najchętniej rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie i grzyby.
 3. W porozumieniu ze specjalistami od wirusologi, używane są rekomendowane środki dezynfekujące, które gwarantują największą skuteczność działania, jednocześnie nie wywołując alergii skórnych lub niepożądanych reakcji na kontakt z chemią.
 4. Prace administracyjno-biurowe oraz finalizacje sprzedaży zostały sprowadzone do czynności bezdotykowych.

Wypożyczony samochód kluczem do normalności

Nasza wypożyczalnia samochodów na dni zdaje sobie sprawę, że okresowe nabycie samochodu w dobie koronawirusa może być dla niektórych bardzo istotne. Dlaczego?

Klienci chcą wypożyczać pojazdy, ponieważ:

 • boją się przemieszczania do pracy komunikacją miejską;
 • chcą dojechać do bliskich lub innego miasta, nie mają własnego samochodu, a czują obawę przed transportem kolejowym;
 • znaleźli się w niekomfortowej sytuacji, ponieważ w związku z pandemią liczba połączeń kolejowych lub komunikacyjnych została zredukowana, a sami nie posiadają samochodu.

Aby móc normalnie funkcjonować w społeczeństwie, pracować i przemieszczać się, warto wypożyczyć samochód, tym bardziej że zespół obsługujący dokłada wszelkich starań, aby udostępniać pojazdy, które w żaden sposób nie będą zagrażały zdrowiu.

Jak dbać o samochód z wypożyczalni?
Poprzedni post
Jaguar F-Pace D240 wypożyczalnia samochodów Easymotion
Jaguar F-Pace D240 – prezentacja auta
Następny post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *