covid wypożyczalnia samochodów Poznań

Środki ostrożności w czasie pandemii koronawirusa

Podczas panującej pandemii pragniemy zapewnić naszych Klientów, że dokładamy wszelkich starań, aby zachować najwyższy standard higieny w naszych samochodach.

Wszystkie nasze auta są ozonowane specjalnym urządzeniem przed każdym wydaniem nowemu Klientowi. Ponadto wszystkie plastikowe elementy są czyszczone środkiem przeznaczonym do dezynfekcji.

wypożyczalnia poznań ławica

Gdzie zaparkować na Ławicy?

Lotnisko Ławica znajdujące się w Poznaniu co roku obsługuje wielu pasażerów. W 2018 roku było to ok. 2,5 miliona osób. Na lotnisko można dostać się przy pomocy komunikacji miejskiej (autobusy) lub samochodem czy taksówką. Wygodną opcją dla pasażerów może być wypożyczenie samochodu na lotnisku. Pojazd wypożyczymy i oddamy pod samym terminalem.

Gdzie znajduje się lotnisko Ławica?

Lotnisko Ławica umiejscowione jest w zachodniej części Poznania przy ulicy Bukowskiej. W pobliżu znajduje się Tor Poznań i trasa szybkiego ruchu S11, z której w prosty sposób dostaniemy się na autostradę A2 łączącą Warszawę z Berlinem. To wszystko sprawia, że wynajem samochodu na lotnisku w Poznaniu wydaje się optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia pasażerów przylatujących do miasta koziołków.

Jak dojechać na lotnisko Ławica

Na lotnisko można dojechać na kilka sposobów, najłatwiejszym jednak będzie przyjechanie samochodem własnym lub wypożyczonym. Lotnisko znajduje się około 7 kilometrów od centrum, jednak droga dojazdowa jest bardzo prosta i można bardzo szybko nią przejechać. Jadąc autostradą A2, należy zjechać na drogę szybkiego ruchu S11, a następnie kierować się na drogę 307, która doprowadzi nas pod sam terminal lotniska. Kolejną opcją jest podróż taksówką. Ostatnia propozycja to podróż autobusem. Pomiędzy lotniskiem a centrum miasta (w tym dworcem kolejowym) kursują dwie linie autobusowe 148 i 177.

Parkingi w pobliżu lotniska

W pobliżu lotniska znajduje się wiele parkingów samochodowych, które łącznie mogą pomieścić nawet kilka tysięcy samochodów. Miejsce parkingowe można wcześniej w dogodny dla siebie sposób zarezerwować przez internet, dzięki czemu unikniemy szukania miejsca i denerwowania się przed odlotem. Pod samym terminalem nie ma możliwości zaparkowania samochodu. Istnieje tam jednak strefa, w której można wysadzić pasażera, którego przywozimy na lotnisko. Dozwolony jest również postój do 2 minut. Pozwoli to na wyjęcie bagażu z samochodu bez utrudniania ruchu innym jego uczestnikom.

Na terenie lotniska znajduje się również strefa nazywana Kiss and Fly, dzięki niej można otrzymać darmowy parking do 10 minut. Jeśli chcemy zostawić samochód pod lotniskiem na dłuższy czas, będziemy musieli uiścić opłatę. W pobliżu lotniska znajdziemy wiele parkingów, które umożliwiają postój zarówno krótki kilkunastominutowy, jak i kilkudniowy, jeśli wylatujemy w dalszą podróż.

Wypożyczenie samochodu Poznań Ławica

Na terenie lotniska istnieje kilka wypożyczalni samochodów, które oferują możliwość wynajmu pojazdu. Jeśli przylatujemy do Poznania i będziemy potrzebowali być mobilni, wypożyczalnia samochodów Ławica, wydaje się być dobrym pomysłem. Pojazd można zarezerwować zarówno wcześniej przez internet, jak i w terminalu lotniska. Zabukowanie w sieci pozwoli zminimalizować czas formalności na miejscu do minimum. Samochód można wynająć krótko- ale również długoterminowo będąc zarówno osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą.

W zależności od potrzeb klienta do wyboru są ekonomiczne samochody osobowe oraz klasy premium dla najbardziej wymagających użytkowników. Są one zróżnicowane cenowo, co pozwoli każdemu wybrać odpowiadający mu pojazd. W przypadku podróżowania większą grupą lub przy konieczności przewiezienia towarów gabarytowych istnieje możliwość wypożyczenia samochodów dostawczych, lub busów.

Podczas podpisywania umowy istnieje wariant wykupienia ubezpieczenia, dzięki czemu na karcie nie zostanie zablokowana wysokiej wielkości kaucja. Ochroni to również klienta przed wysokimi kosztami napraw w przypadku uszkodzenia pojazdu, wypadku lub kradzieży.

audi rsq3 wypożyczalnia samochodów poznań

AUDI RSQ3 – 400KM – nowe auto w naszej wypożyczalni

Dla fanów Audi, którzy wiedzą, czego mogą się spodziewać i wreszcie mogą tego doświadczyć. Dla tych, którzy chcą przeżyć niezwykły dzień, w wyjątkowym samochodzie. Wreszcie dla tych, którzy chcą wypożyczyć luksusowy samochód, ale zupełnie nie spodziewają się tego, co możemy im zaproponować. Nasza wypożyczalnia samochodów sportowych oferuje nowe Audi RSQ3, spełniając tym samym marzenia i udostępniając odrobinę motoryzacji z najwyższej półki.

Wygląd, który zadziwia

Jeśli wypożyczenie auta ma zaspokoić potrzeby estetyczne użytkownika, to Audi RSQ3 czaruje wyglądem. Stawiając na taką klasę, oczywiste jest, że wypożyczenie nie służy jedynie podstawowym potrzebom przemieszczania się z punktu A do B, ale chęci doświadczenia pełnego luksusu, rozwinięcia zawrotnej prędkości lub pokazania się w samochodzie, który jest wart powagi okoliczności, na przykład wesela.

Dlaczego nasza wypożyczalnia samochodów sportowych zdecydowała się na model RSQ3? Ponieważ ten aerodynamiczny samochód oczarował i nas. Miłość od pierwszego wejrzenia? Raczej pewność tego, że nie tylko my będziemy chcieli pokazać się w takim samochodzie.

Już na masce wymalowany jest cały potencjał sportowego SUV-a. W oczy rzuca się krata Singleframe, wypełniona strukturą plastra miodu (skojarzenie z Jaguarem?). W oczy można mu też zaglądnąć i tylko potwierdzić swój wybór. Agresywna linia przednich świateł skupia na sobie uwagę i kusi do zajrzenia pod maskę. A co się tam znajduje?

Na uwagę zasługuje silnik. Dlaczego? To 5-cylidrowa jednostka o pojemności 2,5 litra, dzięki której generuje się 400 KM i można naprawdę poczuć moc. Jeszcze więcej liczb? Przyspieszenie samochodu od 0 do 100 km/h wynosi 4,1 sekundy. Wbija w fotel? O tym warto przekonać się samemu.

Wnętrze, które zatrzyma na długi czas

Strefa luksusu zaczyna się we wnętrzu. Bez względu na to, czy samochodem wyrusza się w dalszą podróż, czy zostaje ona skrócona do trasy między Kościołem a domem weselnym, przyjemność jazdy jest nie do opisania. Atletyczne linie Audi wychodzą naprzeciw komfortowi podróżujących nim pasażerów. W jaki sposób?

Kierowca może doświadczyć zupełnie nowego typu prowadzenia samochodu, dzięki spłaszczonej u dołu kierownicy. Oprócz tego horyzontalny układ linii daje poczucie nieograniczonej przestrzeni. Wybierając Audi RSQ3, które oferuje nasza wypożyczalnia samochodów sportowych, do jazdy terenowej lub dłużej podróży, można być pewnym, że jeszcze nigdy nie dostrzegało się takich krajobrazów z pozycji podróżującego.

Wnętrze Audi przyzwyczaiło już do “nowinek”, które uprzyjemniają jazdę. W tym modelu warto jednak wyróżnić:

– wyświetlacz systemu MMI touch;

– system Audi virtual cockpit plus ze wskaźnikiem zmiany biegów;

– specjalny ekran RS w Audi virtual ckckpit plus, który mówi o stanie ciśnienia w oponach, momencie obrotowym lub przyspieszeniu.

W otoczeniu auta mogą (a nawet powinni) zakochać się także pasażerowie. Szczególnie pary młode, które chcą swój ważny dzień przeżyć w towarzystwie luksusowego samochodu, muszą czuć się wyróżnieni jego klasą i wygodą.

Audi RSQ3, którego oferuje nasza wypożyczalnia samochodów sportowych, wyposażone jest w komfortowe, kubełkowe fotele. Dzięki nim długość podróży nie ma tak naprawdę znaczenia – kiedy zamyka się za sobą drzwi, chce się delektować przestrzenią w środku.

Nie tylko adrenalina, ale też prezencja

Audi można też wypożyczyć celem pasji, a nie tylko dla osiągania maksymalnych wrażeń. Chociaż wygląd i potencjał skłania w stronę agresywnego prowadzenia samochodu, to swoje zalety znajdują w nim także zwolennicy spokojnej jazdy. Tym także Audi potrafi dogodzić. Seria 3 nie należy do gabarytowych “potworów”, do których zaliczyć można popularną “siódemkę”, a teraz także i “ósemkę”. Samochód należy raczej do kompaktowych, dlatego potrzebując go do luksusowego i wygodnego poruszania się po mieście (na przykład w zastępstwie własnego samochodu lub na potrzeby przewozu ważnych osobistości) można być pewnym, że auto będzie się prezentowało, przyciągało uwagę, a jednocześnie gościło wygodnym wnętrzem.

wypożyczalnia przez internet Poznań

Wypożyczalnia aut jako alternatywa do leasingu i kupna

Wypożyczenie auta jest ciekawą alternatywą dla innych rozwiązań pozwalających na nabycie auta. Skutecznie pozwoli ono zastąpić kupno auta lub wzięcie leasingu. Jakie plusy niesie ze sobą wynajem samochodu? Dlaczego warto się na nie zdecydować i w jakich okolicznościach sprawdzi się ono najlepiej? Poniżej najważniejsze odpowiedzi dotyczące wynajmu auta.

Wypożyczalnia auta – na czym to polega?

Obecne na rynku rozwiązania dają naprawdę szerokie możliwości. Wypożyczalnie aut oferują wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Ten pierwszy dotyczy głównie wyjazdów na wakacje, w podróże służbowe. Krótko mówiąc, to wynajem, który sprawdzi się wtedy, gdy samochód jest potrzebny na kilka dni lub tygodni. Z kolei wynajem długoterminowy wygląda zupełnie inaczej. Samochód jest wówczas użytkowany przez kilka miesięcy, rok, albo nawet dłużej. W zależności od potrzeb wynajmującego oraz umowy zawartej z wypożyczalnią.

Jak łatwo się domyślić długoterminowy wynajem auta może być idealną alternatywą dla osób, które nie chcą kupować swojego auta, a także nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na leasing.

Wynajem auta a leasing i kupno

Jak wiadomo, podstawową różnicą pomiędzy kupnem a wynajmem auta jest oczywiście fakt, że auto kupione staje się własnością użytkownika. Tym samym ponosi on wszystkie koszty związane z eksploatacją auta i jego ubezpieczeniem, ale jednocześnie nabywa auto – może je zbyć, kiedy chce. Jednak nie można zapomnieć, że wartość auta spada dosyć szybko, w związku z tym może okazać się, że inwestycja w auto nie będzie współmierna z korzyściami z niej. Z kolei leasing wiąże się z koniecznością zawarcia umowy leasingu i płaceniu rat leasingowych. Dlatego jest on o wiele mniej elastyczny niż wynajem.

Wynika to z faktu, że wynajmujący auto nie jest tak zobowiązany w przypadku wynajmu, jak w przypadku umowy. Dzięki temu może on zrezygnować z wynajmu albo wynająć inne auto. Podsumowując, idealnie wynajęcie auta sprawdzi się idealnie w sytuacji, kiedy chcemy zapewnić sobie elastyczność i nie chcemy zainwestować dużo w zakup auta.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu?

Wynajem samochodu to decyzja, która nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Trzeba ją poprzedzić dokładną analizą swoich potrzeb oraz oferty wypożyczalni aut. Najpierw trzeba się zastanowić, jakie auto chcemy wynająć i oferty na podobne modele sprawdzić w różnych wypożyczalniach. Porównując dostępne na rynku rozwiązania, należy zwrócić uwagę na:

  • zakres usług, jaki zawiera się w kwocie wynajmu, np. czy obejmuje on serwisowanie, wymianę opon, ubezpieczenie i inne koszta związane z eksploatacją auta,
  • stan samochodu, jaki jest oferowany do wynajmu,
  • sposób płacenia za wynajem,
  • opłaty wstępne oraz towarzyszące opłacie na wynajem,
  • koszty, jakie poniesie wynajmujący w przypadku szkód, wypadku itp.,
  • czas trwania umowy i warunki związane z odstąpieniem od niej,
  • dodatkowe korzyści towarzyszące wynajmowaniu auta, bonusy na wynajem kolejnych aut itp.

Mobilność i łatwy kontakt

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni aut, warto sprawdzić możliwości kontaktowania się z firmą oraz dostępność usług. Wypożyczalnia samochodów przez internet znacznie to ułatwi. Można zarezerwować auto w domu, a następnie tylko odebrać je z wypożyczalni. Zmniejszy to ilość formalności oraz znacznie ułatwi wynajęcie auta.

Ponadto przyda się także stały kontakt z przedstawicielem wypożyczalni, który pomoże w razie sytuacji kryzysowych, problemów z autem oraz nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

wypożyczalnia samochodów bez limitu

Pierwsza wizyta w wypożyczalni samochodów – co należy wiedzieć?

Wynajem samochodów cieszy się coraz większą popularnością. Na rozwiązanie to decydują się zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. W każdym przypadku można czerpać liczne korzyści. Zalet korzystania z usług wypożyczalni pojazdów jest mnóstwo. Możliwe jest podróżowanie dowolnej marki autem przez określony okres i to bez ponoszenia kosztów eksploatacyjnych typu serwis, przegląd, wymiana ogumienia czy wykupienie ubezpieczenia. Wynajem samochodu jest opcją dla osób ceniących sobie komfort, wygodę i oszczędność.

Co należy wiedzieć, decydując się na wynajęcie samochodu z wypożyczalni?

Z usług wypożyczalni samochodowych korzystamy zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Każdego roku pojawiają się nowe wypożyczalnie, a ich oferta jest cały czas wzbogacona o nowe modele pojazdów. Przy tak bogatym i różnorodnym asortymencie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Do wyboru mamy auta kompaktowe, sportowe czy nawet luksusowe. Przebierać można w samochodach osobowych i dostawczych. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na wynajem krótki- lub długoterminowy. Z rozwiązania tego może korzystać każdy, kto spełnia ogólne warunki wynajmu pojazdu.

Konieczne jest posiadanie prawa jazdy, odpowiedniego wieku i stażu, wypuklej karty kredytowej lub debetowej i oczywiście dokumentu tożsamości. Należy mieć na uwadze to, aby na karcie płatniczej widniało to samo nazwisko co kierowcy chcącego wypożyczyć auto. W zależności od wypożyczalni wiek kierowcy i jego doświadczenie mogą być inne. Niektóre firmy nie wypożyczają pojazdów młodym i niedoświadczonym kierowcom – poniżej 25 roku życia i ze stażem krótszym niż trzy lata. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia, więc trzeba sprawdzić wcześniej na stronie wypożyczalni lub dopytać telefonicznie.

Na cenę wynajmu samochodu ma duży wpływ to, jakiej jest on klasy i na jak okres chcemy go wypożyczyć. Zasada jest taka, że im dłuższy okres wynajmu, tym cena jest niższa. Przy długoterminowym wynajmie można też wynegocjować atrakcyjniejszą cenę. W kosztach wynajmu zawarta jest też kaucja zwrotna. Jej wysokość zależy od marki i modelu pojazdu. Jeśli zwrócone auto nie będzie uszkodzone, kaucja pojawia się z powrotem na koncie klienta. Można ją wpłacić gotówką lub przelewem. Inną opcją jest zablokowanie na koncie karty kredytowej.

Rezerwacji auta można dokonać telefonicznie lub online, za pośrednictwem strony internetowej wypożyczalni. Wymaga to podania danych osobowych i teleadresowych, modelu pojazdu, terminu wynajmu, miejsca i godziny odbioru samochodu. Zaznaczyć trzeba też to, czy wynajętym autem mamy zamiar podróżować poza granicami kraju i gdzie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z wypożyczalnią pojazdów podpisuje się umowę, z której warunkami trzeba się dokładnie zapoznać. Muszą znaleźć się w niej informacje dotyczące marki, modelu, VIN i numeru rejestracyjnego auta. Dopytać należy też o wszystkie szczegóły. Najlepsza będzie wypożyczalnia samochodów bez limitu kilometrów, jeśli mamy do przejechania długą trasę.

Warto też oszukać informacji na temat limitów czy ich braku odnośnie poziomu benzyny w baku. Znaczenie mają też dodatkowe udogodnienia i funkcjonalności. Chodzi tutaj o akcesoria, których nie ma w standardowym wyposażeniu auta typu fotelik czy nawigacja. Samochód przed wypożyczeniem trzeba sprawdzić od strony technicznej, czy wszystko jest sprawne.

Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemności i dodatkowych opłat, obowiązkowo trzeba oddać samochód w ustalonym terminie. Należy też sprawdzić, czy można zwrócić go w innym punkcie, niż został wypożyczony.

Test samochodów Land Rover / Jaguar na BDC

Dzięki uprzejmości firmy Jaguar Land Rover Karol Poznań mogliśmy przetestować cała gamę samochodów. Impreza odbywała się na obiekcie Bednary Driving Center pod Poznaniem.

Impreza naprawdę bardzo fajnie zorganizowana w ciekawym towarzystwie, podzielona na 3 sekcje.

Pierwsza część jazda w terenie do dyspozycji było 5 samochodów🇬🇧: 2 x Land Rover Discovery 2 x LR Discovery Sport i jedna sztuka Range Rovera Sporta. Auta seryjne wyposażone w zwykle opony drogowe i muszę powiedzieć że naprawdę dawały radę. Deszcz który padał od soboty wieczorem sprawił że niby prosta trasa zrobiła się wymagająca. Odziwo te bulwarowe samochody za grube💲naprawdę dawały radę 😛

Druga część typowa torowa💪. Do dyspozycji 5 samochodów. Jaguar XE P200, Jaguar E-Pace P200, Jaguar F-Type P300, Jaguar F-Pace SVR 550 KM, Range Rover Sport SVR 5.0 V8 575KM😈. Naprawdę fajna możliwość sprawdzenia szybki aut na mokrym torze w bezpiecznych warunkach. RR Sport SVR prawdziwa bestia😎, dźwięk i przyspieszenie naprawdę robi robote ale największe wrażenie zrobiły dwa koty F-Pace SVR i F-Type. Ostatnia część szarpak, żeby sprawdzić nasz refleks i wyczucie auta. Do dyspozycji też kilka ciekawych aut jak LR Evoque MY19, LR Velar, JAG E-Pace, JAF F-Pace i perełka Range Rover w longu w bardzo bogatej konfiguracji. Nam się trafił Evoque i muszę powiedzieć że już nie mogę się doczekać naszego egzemplarza. Sama próba bardzo fajna uczy pokory i zrozumienia praw fizyki.

Impreza super i już nie możemy się doczekać kolejnej💪

Podziękowanie dla Pana Wojtka z salonu za zaproszenie oraz całej ekipie Karlik i BDC za zorganizowanie fajnej imprezy.