Każdy może mieć jakieś pytania lub wątpliwości w końcu nie codziennie wypożycza się samochód. Dlatego poniżej możesz znaleźć kilka pomocnych odpowiedzi.

Rezerwacja

Jak zarezerwować samochód?

EasyMotion oferuje trzy formy dokonania rezerwacji. Poprzez naszą stronę internetową, telefonicznie (+48 730 900 601) lub mailowa na adres rezerwacja@easymotion.pl

Czy dokonując rezerwacji mam pewność że samochód będzie na mnie czekać?

Tak. Jeśli dokonasz rezerwacji telefonicznie, mailowo czy poprzez naszą stronę a nasz pracownik ci potwierdzi że samochód jest dostępny (wysyłamy zawsze maila z potwierdzeniem rezerwacji) gwarantujemy że otrzymasz w naszej firmie samochód.

Co jeśli samochód, który zarezerwowałem nie wróci na czas?

EasyMotion gwarantuje ci że otrzymasz samochód tej samej klasy lub wyższej bez zmiany ceny.

Gdzie mogę odebrać auto?

EasyMotion stara się być przyjazną firmą dla swoich klientów i oferuje w Poznaniu kilka miejsc odbioru auta. (Link do mapki)

Jakie samochody posiada EasyMotion?

Wszystkie nasze samochody są kupowane jako nowe i eksploatowane przez ro,k maksymalnie do dwóch lat zależy od przebiegu auta, dzięki temu możemy zapewnić serwis na najwyższym poziomie. Współpracujemy z największymi markami aut na świecie. Posiadamy w ofercie auta firmy Toyota, Audi, Volkswagen, Peugeot i Ford.

Z jakiem wyprzedzeniem trzeba zarezerwować samochód?

Samochód można zarezerwować nawet minutę przed jego podjęciem. Jeżeli chcesz mieć pewność że dostaniesz samochód taki jak chcesz dokonaj rezerwacji z wyprzedzeniem.

Czy ceny zawierają podatek VAT?

Tak wszystkie ceny podane na naszej stronie są cenami brutto zawierają podatek VAT.

Czy są jakieś ukryte opłaty?

Nie. EasyMotion stara się żeby oferta była jak najbardziej przejrzysta i czytelna dla klienta. Dlatego wszystkie opłaty są podane w cenniku.

Ile muszę mieć lat żeby wypożyczyć samochód w EasyMotion?

Każdy kto chce wypożyczyć samochód w EasyMotion musi mieć ukończone w dniu wynajmu 21 lat. Przy niektórych samochodach wymagane jest mieć ukończone co najmniej 26 lat. Prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem.

Czy muszę wpłacać kaucję i po co ona jest?

Tak każda osoba, która chce wynająć auto w EasyMotion musi wpłacić kaucję, w zależności od pojazdu wynosi on od 500 zł. do 2000 zł. Kaucję można wpłacić gotówką, kartą debetową lub przelewem. Kaucja jest zabezpieczeniem żeby klient zwrócił samochód zatankowany, w dobrym stanie i o wyznaczonym czasie do EasyMotion

Czy jest opłata za drugiego kierowcę?

Nie. EasyMotion nie pobiera opłaty za dodatkowego kierowcę.

Na jak długo mogę wypożyczyć auto?

EasyMotion oferuje wynajem już nawet od godziny jak i wynajem na kilka miesięcy. Skontaktuj się z nami i podaj okres najmu jaki cię interesuje a my postaramy się przygotować ofertę dla ciebie.

Czy można wynająć fotelik?

Tak. EasyMotion oferuje dużą gamę fotelików dziecięcych. Wystarczy podać wagę i wiek dziecka a nasz zespół dopasuje najlepszy fotelik dla twojej pociechy.

Czy można wynająć nawigację lub łańcuchy śniegowe?

Tak. EasyMotion posiada bogatą ofertę akcesoriów w, które możesz doposażyć swoje auto: nawigacja, łańcuchy śniegowe, box dachowy, foteliki dziecięce.

Czy jest możliwość podstawienia samochodu na lotnisko?

Tak. EasyMotion bez żadnej dopłaty podstawia samochód na Lotnisko Ławica w Poznaniu.  

Korzystanie z pojazdu

Jakie mam wykonać czynności przy odbiorze auta?

Sprawdź auto! Zawsze przed podjęciem samochodu sprawdź czy samochód nie ma jakiś uszkodzeń lub zarysowań. Jeśli znajdziesz poinformuj naszego pracownika i dopilnuj żeby wpisał do protokołu zdawczo odbiorczego. Tak samo zawsze sprawdź czy samochód jest zatankowany do pełna.

Czy jest limit kilometrów?

EasyMotion oferuje wynajem wszystkich pojazdów bez limitu kilometrów.

Czy jest możliwy wyjazd samochodem do innego kraju?

EasyMotion oferuje możliwość wyjazdu do innych krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii.

Czy jest opłata za wyjazd do innego kraju?

Tak. Opłata jednorazowa za wyjazd poza granice Polski wynosi 150 zł. brutto

Czy samochody mają Assistance?

Tak wszystkie pojazdy posiadają ubezpieczenie Assistance na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Co zrobić jeśli uszkodzę auto?

W pierwszej kolejności powiadomić EasyMotion o zaistniałej sytuacji. Nasza pomoc działa 24/7 i postara się państwu pomóc najszybciej jak tylko jest to możliwe.

Co jeśli dostane mandat?

Jest Twój. Zapłać! (Nie wyrzucaj do śmieci).

Czy samochód jest zatankowany do pełna?

Tak wszystkie nasze samochody są zatankowane do pełna w chwili wynajmu.

Czy trzeba zwrócić samochód zatankowany?

Tak. Samochód należy zwrócić dotankowany do pełna. Wszystkie samochody są wynajmowane z pełnym bakiem paliwa i powinny być dotankowane przed zwrotem do EasyMotion. W przeciwnym wypadku EasyMotion doliczy opłatę za dotankowanie powiększoną o dodatkowe koszty operacyjne.

Czy samochód muszę zwrócić umyty?

Nie. Klient zawsze otrzymuje samochód od EasyMotion posprzątany i umyty i w takim samym stanie samochód powinien zostać zwrócony. Jeżeli klient nie chce albo nie będzie mógł umyć auta przed zwrotem prosimy o poinformowanie o tym obsługę, która doliczy opłatę za mycie do kosztów wynajmu.

Czy samochody mają opony zimowe?

EasyMotion wyposaża wszystkie samochody w opony zimowe w okresie od 1 listopada do 31 marca bez dodatkowej opłaty.

Czy mogę wykonać podróż w jedną stronę?

Nie. Samochód musi być zawsze zdany w tym samym mieście, w którym został wypożyczony. Dopiero od września będzie można wykonywać podróż w jedną stronę między Poznaniem a Warszawą.

Czy wolno palić w samochodzie?

Nie. Prosimy nie robić tego w autach EasyMotion. Za palenie w samochodzie grozi kara w wysokości 400 zł. plus ewentualne opłaty za naprawienie szkód, które nie są objęte naszym ubezpieczeniem.

Czy mogę przewozić w aucie zwierzęta?

Tak. Pod warunkiem że będą przewożone w odpowiednich zamkniętych pojemnikach do przewozu zwierząt. W innym wypadku EasyMotion może nałożyć opłatę za sprzątnie auta lub czyszczenie tapicerki.  

Płatności

Czy można dokonać płatności za wynajem kartą lub przelewem?

Tak wszystkie płatności mogą być dokonane kartą przy wynajmie auta. Można też dokonać płatności przelewem tylko że środki muszą być zaksięgowane na naszym koncie przed odbiorem auta.

Czy można za wynajem na lotnisku zapłacić kartą?

Tak. Nasza firma posiada terminale przenośne i wszystkie płatności mogą być dokonane na lotnisku czy w naszym punkcie wynajmu za pomocą kart.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT za wynajem auta?

Jak najbardziej. EasyMotion wystawi fakturę do każdego wynajmu auta.

Co to jest blokada kaucji na kracie?

Blokada kaucji na kracie nazywa się „Preautoryzacją” i jest wykonywana w terminalu płatniczym. Wykonuje się ją podobnie jak każdą inną transakcję tylko różnica polega na tym że operacja nie obciąża konta właściciela karty. Pieniądze cały czas pozostają na koncie ale są zablokowane na czas wynajmu i klient nie może ich użyć.

Jak długo trwa odblokowanie karty?

EasyMotion odblokowuje kartę jeszcze tego samego dnia, w którym zostało zwrócone auto. W zależności od rodzaju karty może to trwać od 48h do 200h.

Czy jest możliwość że EasyMotion nie odblokuje kaucji?

Nie. Kaucja zawsze jest odblokowywana ja najszybciej ponieważ zależy nam żeby środki zostały odblokowane i klient był zadowolony z naszej obsługi i wrócił do naszej firmy.

Kiedy zostanie zwrócona kaucja?

Kaucja w gotówce jest zwracana przy odbiorze auta przez naszego pracownika.

Czy mogę wpłacić kaucję w innej walucie?

Tak. Kaucję można wpłacić w EURO, USD GBP, NOK. Prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem biuro@easymotion.pl

Zwrot auta

Co się stanie jeśli się spóźnię?

Nie rób tego. Jeżeli już wyjdzie taka sytuacja poinformuj nas jak najszybciej ponieważ może ktoś już czekać na samochód. W innym wypadku EasyMotion może doliczyć jakąś opłatę za spóźnienie.

Co muszę zrobić przy zwrocie auta.

Zabierz wszystkie swoje rzeczy z auta. Sprawdź zawsze z pracownikiem czy auto nie jest uszkodzone i czy auto jest dotankowane do pełna. Zwróć kluczyki oraz dokumenty od auta.

 

Jeżeli po przeczytani wszystkich masz nadal jakieś wątpliwości skontaktuj się z nami: biuro@easymotion.pl

Zarezerwuj

samochód

Formularz
rezerwacji »

EasyMotion jest organizacją założoną przez młodych przedsiębiorczych ludzi chcących stworzyć alternatywę dla tradycyjnych wypożyczalni samochodów czy nawet posiadania własnego auta. Wszystkie samochody w naszej flocie są nowe: Fiat 500, VW Up!, VW Polo, Ford Focus, Toyota Auris i cały czas nasza flota się zwiększa...